Kaip IT karjeroje pasiekti daugiau?

Kaip programuotojui-freelanceriui rasti klientų?

Kaip programuotojui-freelanceriui rasti klientų?

Svarbiausia bet kokio verslo dalis yra klientai ir pardavimai. Ne išimtis ir freelancerio kelias – juk tai praktiškai verslas, ar ne? Jei nėra klientų, nėra ir pinigų, ir tada ta freelancerio laisvė nebeatrodo tokia patraukli. Tenka nuolat nerimauti dėl rytojaus – ar bus klientų, ar bus darbų, o gal geriau rinktis samdomą darbą?

Per kelis savo vedamus seminarus šitą klausimą iš auditorijos girdėjau dažniausiai, ir ypač iš pradedančiųjų freelancerių kurie dar neturi klientų rato ir stipraus “vardo” rinkoje, tai nusprendžiau apie tai surengti atskirą seminarą.

Ištrauką galite pažiūrėti čia:

Pats freelancinu jau keliolika metų, tai man yra gan “paprasta” apie tai kalbėti, bet juk visi nuo kažko pradėjome? Pirmieji klientai, pirmasis uždarbis, reputacijos auginimas ir kiti dalykai – kaip įsiveržti į rinką su trenksmu ir taip stipriai nebesirūpinti dėl rytojaus, o vietoje to iš tikro džiaugtis ta freelancerio laisve? Apie tai ir yra šis seminaras.

Bandysiu iš savo patirties atsakyti į tokius klausimus:
– Nuo ko pradėti freelancinti, kaip rasti pirmuosius klientus?
– Kaip save pateikti, kad klientas pasirinktų būtent jus?
– Ar verta kelio pradžioje rinktis “pigesnius” klientus, nes brangesni į jus nežiūri?
– Kur būtent ieškoti klientų: freelancerių biržose, skelbimų lentose ar Facebooke?
– Ar geriau dirbti Lietuvos ar užsienio klientams? Kur skirtumai?
– Jei dirbsime užsieniui – kaip nukonkuruoti freelancerius iš Indijos/Pakistano/Bangladešo?

Bandysiu viską pagrįsti praktiniais pavyzdžiais, realiais skelbimais ir darbo pasiūlymais, tai nebus vien “TOP 10 patarimų” stiliaus paskaita.

Atsiliepimai po seminaro

“Informatyvus ir į praktinius patarimus orientuotas seminaras. Retas atvejis, kai informacija pateikiama glaustai ir koncentruotai, nenuklystant į beverčius topikus.”
Rokas Lengvenis

“Buvau dvejuose seminaruose, abudu patiko. Medžiaga informatyvi ir naudinga. Povilas noriai atsakinėja į klausimus, atvirai pasakoja apie freelancerio-programuotojo “virtuvę”, nuoširdžiai dalinasi savo patirtimi. Rekomenduoju.”
Kazimieras Jarmolovskis

“Profesionali paskaita, buvo įdomu ir naudinga.”
Justas Sarapas